Košice potrebujú TEDx, TEDx potrebuje Košice

Autor: Zuzana Matkovská | 3.1.2013 o 18:11 | (upravené 3.1.2013 o 18:34) Karma článku: 7,14 | Prečítané:  1187x

Dobre si pamätám ráno pred štartom TEDxKošice 2012. Bolo takmer 6 hodín ráno, dorazila som z príprav v galérii domov a váhala, či si na tú hodinku ľahnúť, alebo skúsiť prebdieť celé dva dni. Spánok zvíťazil a mne sa prisnila perfektná predpremiéra nášho TEDx-u. Úprimne? Realita bola lepšia.

Nebola preorganizovaná, nebola snobská, nebola cítiť kapitálom, bola ľudská a úprimná. Bola ukážkou nesmierneho odhodlania, motivácie a miestami aj boja s veternými mlynmi. Bola presne ako Košice. Nebudem tvrdiť, že prípravy boli prechádzkou ružovou záhradou. Nikdy to tak nie je. Zažili sme odmietnutia, zažili sme „hluché“ telefóny a „nenávratné“ emaily. Nečudujem sa, takáto reakcia bola celkom prirodzená. Náš vek a teda aj neskúsenosť bili do očí. Nemohli sme ani len argumentovať predchádzajúcimi ročníkmi, keďže išlo o premiéru. Našli sa však ľudia, ktorí TED nielenže poznali, ale dôverovali nám a prispeli k tomu, aby metropola východu mala svoj vlastný TEDx. Touto cestou im ešte raz z celého srdca ĎAKUJEM.

Háčik v dobrovoľníckych neziskových projektoch je ten, že potrebujete funkčný tím ľudí, ktorí nepotrebujú a najmä nechcú svoj vynaložený čas a úsilie vyvážiť honorárom. Tento tím sa zvyčajne neskladá z rovnakého typu ľudí, názory a priority sa môžu diametrálne líšiť, ale pokiaľ členov spája zápal pre vec, určite bude fungovať. Maťo, Janči a Maroš - ĎAKUJEM za vaše odhodlanie.

Keď som sa ráno vrátila do galérie a rozhliadla sa po Historickej sále, pôsobila na mňa úplne inak ako v noci. Bola som nesmierne hrdá na prácu, ktorú sme odviedli spolu s malou hŕstkou našich dobrovoľníkov. Galéria sa začala postupne zapĺňať a v ovzduší bolo cítiť očakávanie. To moje sa v ten deň rozhodne naplnilo.

Dôvod, prečo som sa nostalgicky rozcítila nad TEDxKošice 2012 je celkom prostý.


Dostali sme licenciu aj na rok 2013 a skladáme tím.


Pomôžte nám vytvoriť ďalší výnimočný TEDxKošice,

spojte ľudí, ktorí by sa inak nemuseli stretnúť,

šírte myšlienky a nápady, ktoré si zaslúžia svoje publikum.

Pridajte sa k nám.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovi fašisti už majú plán B. Ani zákaz strany ich nemusí odstaviť

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

SVET

NATO ide do vojny proti Islamskému štátu

Bruselský summit aliancie zatienili teroristické útoky v Manchestri.


Už ste čítali?