Košice potrebujú TEDx, TEDx potrebuje Košice

Autor: Zuzana Matkovská | 3.1.2013 o 18:11 | (upravené 3.1.2013 o 18:34) Karma článku: 7,14 | Prečítané:  1172x

Dobre si pamätám ráno pred štartom TEDxKošice 2012. Bolo takmer 6 hodín ráno, dorazila som z príprav v galérii domov a váhala, či si na tú hodinku ľahnúť, alebo skúsiť prebdieť celé dva dni. Spánok zvíťazil a mne sa prisnila perfektná predpremiéra nášho TEDx-u. Úprimne? Realita bola lepšia.

Nebola preorganizovaná, nebola snobská, nebola cítiť kapitálom, bola ľudská a úprimná. Bola ukážkou nesmierneho odhodlania, motivácie a miestami aj boja s veternými mlynmi. Bola presne ako Košice. Nebudem tvrdiť, že prípravy boli prechádzkou ružovou záhradou. Nikdy to tak nie je. Zažili sme odmietnutia, zažili sme „hluché“ telefóny a „nenávratné“ emaily. Nečudujem sa, takáto reakcia bola celkom prirodzená. Náš vek a teda aj neskúsenosť bili do očí. Nemohli sme ani len argumentovať predchádzajúcimi ročníkmi, keďže išlo o premiéru. Našli sa však ľudia, ktorí TED nielenže poznali, ale dôverovali nám a prispeli k tomu, aby metropola východu mala svoj vlastný TEDx. Touto cestou im ešte raz z celého srdca ĎAKUJEM.

Háčik v dobrovoľníckych neziskových projektoch je ten, že potrebujete funkčný tím ľudí, ktorí nepotrebujú a najmä nechcú svoj vynaložený čas a úsilie vyvážiť honorárom. Tento tím sa zvyčajne neskladá z rovnakého typu ľudí, názory a priority sa môžu diametrálne líšiť, ale pokiaľ členov spája zápal pre vec, určite bude fungovať. Maťo, Janči a Maroš - ĎAKUJEM za vaše odhodlanie.

Keď som sa ráno vrátila do galérie a rozhliadla sa po Historickej sále, pôsobila na mňa úplne inak ako v noci. Bola som nesmierne hrdá na prácu, ktorú sme odviedli spolu s malou hŕstkou našich dobrovoľníkov. Galéria sa začala postupne zapĺňať a v ovzduší bolo cítiť očakávanie. To moje sa v ten deň rozhodne naplnilo.

Dôvod, prečo som sa nostalgicky rozcítila nad TEDxKošice 2012 je celkom prostý.


Dostali sme licenciu aj na rok 2013 a skladáme tím.


Pomôžte nám vytvoriť ďalší výnimočný TEDxKošice,

spojte ľudí, ktorí by sa inak nemuseli stretnúť,

šírte myšlienky a nápady, ktoré si zaslúžia svoje publikum.

Pridajte sa k nám.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.

TV

Ministrov žiadajú, aby si už neuťahovali z Johnsona

Podporovateľ brexitu s tým nemá problém, podľa Theresy Mayovej je to nedôstojné.


Už ste čítali?