Slovensko 2012

Autor: Zuzana Matkovská | 12.12.2012 o 17:35 | (upravené 12.12.2012 o 20:13) Karma článku: 6,56 | Prečítané:  534x

December je čas celoročného bilancovania. Nebudem výnimkou. Rozhodla som sa pripraviť krátky monitoring informácií o Slovensku, ktoré sa počas roku 2012 objavili v zahraničných médiách. Zaujímalo ma, aký obraz si naša krajina buduje v očiach ich čitateľov. Vzhľadom na to, že výsledky internetového vyhľadávania nie sú pre všetkých rovnaké, poprosila som o pomoc kamarátov v zahraničí - Codyho z Arkansasu a Duncana z Británie.

Marec:

- Slováci chcú pomenovať most podľa Chucka Norrisa.  (http://entertainment.nbcnews.com/_news/2012/03/05/10583846-slovakia-wants-to-name-a-bridge-for-chuck-norris?lite)

- Chlapci pri pokuse o zapálenie cigariet podpálili stredoveký hrad z 13. storočia (http://metro.co.uk/2012/03/12/boys-destroy-13th-century-slovakian-castle-trying-to-light-cigarettes-349439) Mimochodom, stojí za pozornosť, že etnicita chlapcov nebola spomenutá ani jediným slovkom. Zdá sa, že táto informácia je podstatná iba pre tunajších novinárov.

September:

- Slovenka vyhrala súd o opateru jej dvoch vnukov.
(http://www.dailymail.co.uk/news/article-2205336/Slovakian-grandmother-wins-right-challenge-High-Court-adoption-ruling-keeping-grandsons-UK.html)

Október :

- Korupcia  pri verejnom obstarávaní a zneužívanie finančných prostriedkov EÚ poškodilo slovenskú ekonomiku, tvrdí SIS. (http://www.msnbc.msn.com/id/49555099/ns/world_news-europe/t/corruption-hurting-slovak-economy-secret-service-says/#.UMhnvOTAeDm)

- Slovensko patrí medzi krajiny s najvyšším počtom dní pracovného pokoja. (http://abcnews.go.com/ABC_Univision/guess-country-holidays/story?id=17388505#.UMNkruTAeDk)

November:

- Národná rada Slovenskej republiky odmietla schváliť zákon o registrovanom partnerstve. (http://www.msnbc.msn.com/id/49709880/ns/world_news-europe/t/slovakia-parliament-rejects-gay-partnership-law/#.UMhrK-TAeDm)

December:

- Kreslený penis, ktorý sa objavil v televíznom interview, spôsobil rozhorčenie (http://metro.co.uk/2012/12/06/cartoon-penis-shown-in-tv-interview-causes-outrage-3305049)

Aký obraz o sebe urobili Slováci v roku 2012? S riadnou dávkou nadhľadu sa to dá zhrnúť aj takto: Sme homofóbny národ, ktorý má vážny problém s korupciou a starostlivosťou o deti. Naši maloletí fajčiari nám podpaľujú kultúrne pamiatky. Decká v škole na tabuľu kreslia obscénne obrázky, ktoré im neváhame odvysielať v hlavnom spravodajstve, zatiaľ čo si užívame nadštandardných 15 dní pracovného pokoja. Napriek tomu, ako to u nás vyzerá, však stále máme zmysel pre humor. Ak je to potrebné, vieme sa zjednotiť, no maximálne pri odkaze na staroveký vtip v názve cyklomostu.

Cody to celkom vystihol: „Dude, from what I see here, you live in a riddiculous country."

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.

TV

Ministrov žiadajú, aby si už neuťahovali z Johnsona

Podporovateľ brexitu s tým nemá problém, podľa Theresy Mayovej je to nedôstojné.


Už ste čítali?